TIBBİ CİHAZ SEKTÖR TOPLANTILARI HAKKINDA DUYURU

Tıbbi cihazların fiyatlandırılması, yeni AB tıbbi cihaz regülasyonları ve Ürün Takip Sistemi (ÜTS) gündemli Tıbbi Cihaz Sektör Toplantıları 9 Ekim 2019 tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda başladı.

TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz’ün başkanlık ettiği ilk gün toplantısına, TİTCK Başkan Yardımcıları Eray Kaplan, Recep Uslu ve Daire Başkanları katılım sağladı.

Toplantıda, tıbbi cihaz sektör temsilcileri ile sağlık hizmetinde sürdürülebilirliğin sağlanmasına katkı vermek üzere oluşturulacak tıbbi cihaz fiyatlandırma sistemi hakkında istişarelerde bulunuldu.

Tıbbi Cihaz Sektör Toplantıları 11 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek. Toplantılarda; Mayıs 2020’de yürürlüğe girecek olan yeni AB tıbbi cihaz regülasyonuna geçiş sürecinde Ülkemizin Avrupa Birliği Komisyonu nezdinde mevcut durumu, sektörümüzün ihtiyaçları ve gerekli tedbirler de masaya yatırılacak. Ürün Takip Sistemi’nde mevcut durum ve ÜTS kullanım istatistikleri sektör temsilcileri ile paylaşılacak. İhtiyaçlar ve uygulama takvimi üzerinde konuşulacak.