Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi Başvurularında Değişiklik Hakkında Duyuru

Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) başvuruları yalnızca online olarak alınmaya devam edileceğinden kargo ile ve elden evrak kabul edilmeyecektirBaşvuru için matbu evrak gönderimi gerekmemektedir.

17 Haziran 2021 tarihine kadar ulaşmış kargolar teslim alınacak fakat bu tarihten sonra gelen kargolar, kargo firmasınca tarafımıza teslim edilmeyerek göndericisine iade edilecektir. Herhangi bir mağduriyet oluşmaması bakımından; başvuru işlemlerinin aşağıda açıklandığı şekilde yapılması gerekmektedir:

  • https://tcesis.sakarya.edu.tr/HizliBasvuru.aspx adresinden kimlik ve iletişim bilgileri ile kayıt oluşturulur.
  • SAÜSEM tarafından mail olarak gönderilen kullanıcı bilgileri ile aday işlemleri paneline giriş yapılarak seçilecek başvuru alanı için “Başvuru Yap” butonu tıklanır. Gelecek form üzerine mezuniyet bilgileri yazılarak başvuru evrakları olan e-Devlet mezun belgesi VE diploma/transkript/geçici mezuniyet belgesinden biri “.pdf” formatında yüklenir. Yükleme alanının hemen altında bulunan taahhütname metni onay kutucuğu işaretlenir ve “başvuru tamamla” butonu tıklanır. Bu şekilde başvuru işlemi tamamlanmış olur.
  • Eğitimin açılabilmesi için son aşama olarak aday eğitim ücretini ödemeli ve tcesis.org/duyurular bölümünde ilan edilen eğitim başlangıç tarihinde gelecek olan eğitim bilgilendirme mesajını beklemelidir.
  • Yukarıda belirtilen tüm işlemler tamamlanmadıkça eğitim açılmayacaktır.
  • Adaylar başvuru değerlendirme sonucunu aday işlemleri panelinden görüntüleyebilirler.