TCESİS EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMAYAN BAŞVURU SAHİPLERİNİN DİKKATİNE DUYURU

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği kapsamında tanımlanmış olan Sorumlu Müdür (SM), Satış ve Tanıtım Elemanı (STE) ve Klinik Destek Elemanı (KDE) sertifikasyon eğitimleri 2015 yılından itibaren Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) eğitim modülü üzerinden sürdürülmektedir.

Eğitimlerin yürütülmesi sürecinde tutulmuş olan kayıtlarımızın incelenmesi sonucu, 2015 yılından beri yürütülen eğitim programlarına başvuru yaptığı halde;

  • Sınava katılmayan veya sınava katıldığı halde sınav haklarını tamamlamayan,
  • Eğitim ücretini ödediği halde açılan eğitimlere katılmayan veya katıldığı eğitimleri tamamlamayan,
  • Başvurusu olumlu değerlendirildiği halde eğitim ücretini yatırmadığı için eğitimi açılmayan
    adayların olduğu tespit edilmiştir.

Eğitimlerin uygulanması ve yürütülmesine ilişkin ilgili yönetmelik ve kılavuz hükümleri gereği bu adayların başvurularının iptal edilmesi gerekmektedir. Ancak sektörümüzün mevcut ihtiyacı göz önünde bulundurularak, durumu yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birine uyan adayların eğitim ve sınav hakları iptal edilmeden önce, kendilerine 15 Aralık 2021 tarihine kadar eğitim ve sınav hakkı verilmesinin sektör adına uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Buna göre durumu yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birine uyan adayların eğitim ve sınav ücretlerini ödeyerek, eğitim ve sınav haklarını 15 Aralık 2021 tarihine kadar kullanmaları  gerekmekte olup eğitim ücretlerini daha önce ödemiş adayların yeniden ücret ödemesine gerek yoktur. 15 Aralık 2021’e kadar eğitim ve sınav haklarını kullanmayan adayların başvuruları 16 Aralık 2021 tarihinden itibaren iptal edilecektir. Başvuruları iptal edilenlerin 16 Aralık 2021 tarihinden itibaren Yeterlilik Belgesi almak için eğitim ve sınavlara katılmak istemeleri halinde aday işlemleri panelinden (https://tcesis.sakarya.edu.tr/)  başvurularını yenilemeleri ve güncel eğitim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.