TCESİS Eğitim Ücretlerine Yapılacak Artış Hakkında Duyuru

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği gereğince yürütmekte olunan Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) uygulaması eğitim ve sınav ücretlerinde 1 Nisan 2020 itibariyle geçerli olacak şekilde eğitim ve sınav ücretlerinde güncelleme yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Yapılan güncelleme neticesinde, oluşan eğitim ve sınav ücretleri, 1 Nisan 2020 itibariyle geçerli olacaktır.

Buna göre, 31 Mart 2020 tarihine kadar Sınav ve eğitim ücretini ödeyecek olanlar mevcutta geçerli olan ücretleri esas alarak, 1 Nisan 2020 itibariyle ücret yatıracak olanlar ise güncellenen ücretleri esas alarak ödeme yapacaklardır.

Eğitimlerin açılması aşamasında başvuru tarihine bakılmaksızın eğitim ücretlerinin yukarıdaki tarihlere göre başvurulan alana uygun ödenip ödenmediği kontrol edilecektir.

Ücretini ilgili alan eğitimi için belirlenen tutara uygun ödememiş olan başvuru sahiplerinden eksik ödenen tutarı hesaba yatırmaları istenecektir.

Eğitim alanına uygun tutarı esas alarak ücretini ödemeyen ya da eksik ödeyip, ödemeyi tamamlaması gerektiği tarafına bildirilen adayların, eğitim ve sınav ücretini tam olarak ödemedikleri sürece eğitime alınmaları mümkün olamayacaktır.

Açıklandığı şekilde uygulanacak olan güncellenmiş eğitim ücretleri 1 Nisan 2020 itibariyle aşağıda yer verilen tablodaki tutarlar esas alınarak uygulanacaktır.

Sorumlu Müdür 430 ₺
Klinik Destek Elemanı 360 ₺
Satış ve Tanıtım Elemanı 290 ₺
Satış ve Tanıtım Elemanı + Klinik Destek Elemanı 430 ₺
Satış ve Tanıtım Elemanı+ Sorumlu Müdür 500 ₺
Klinik ve Destek Elemanı + Sorumlu Müdür 500 ₺
Klinik Destek Elemanı + Sorumlu Müdür + Satış ve Tanıtım Elemanı 580 ₺