30 Aralık 2021 Tarihli TCESİS Sınavı Hakkında Duyuru

30 Aralık 2021 tarihli Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) sınavına katılabilmek için daha önce eğitimi açılan kursiyerlerin asgari eğitim devam şartını sağlamaları gerekmektedir. Sınava giriş öncesi devam kontrolünde dikkate alınacak son tarih 28 Aralık 2021 Salı günü saat 23:59’dur.

  • Devam şartını 30 Aralık 2021 tarihli sınav için karşılayamayarak sınav hakkı elde edememiş adayların sınav haklarından bir eksilme olmayacak; devam şartını gerçekleştirecekleri sınav döneminde sınava katılabileceklerdir. Ancak 30 Aralık 2021 tarihine kadar eğitim ve/veya sınav haklarını kullanmayan adayların başvuruları 31 Aralık 2021 tarihinden itibaren iptal edilecektir. Başvuruları iptal edilenlerin 31 Aralık 2021 tarihinden itibaren Yeterlilik Belgesi almak için eğitim ve sınavlara katılmak istemeleri halinde aday işlemleri panelinden (https://tcesis.sakarya.edu.tr/)  başvurularını yenilemeleri ve güncel eğitim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Konu hakkındaki duyuru için tıklayınız.
  • Sınav ücreti ödeyecek adayların, ödemelerinin en geç 27 Aralık 2021 gününe kadar hesaba geçmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle EFT/Havale saatlerini göz önünde bulundurarak ödeme gerçekleştirmeleri yararlarına olacak ve sınav ücretini ilan edilen süre içerisinde ödemeyen adayların sınavları açılmayacaktır.
  • Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimi, Mevzuat ve Tıbbi Etik Derslerini içermektedir. Otomatik olarak bütün dersler açılmasına rağmen yalnızca Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimini alacak adayların Mevzuat ve Tıbbi Etik Derslerini almaları yeterlidir.