25 Ocak 2022 Tarihli TCESİS Sınavı Erteleme Duyurusu

Eğitim portalında gerçekleştirilmekte olan teknik çalışmadaki gecikme nedeniyle 25 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirileceği duyurulan sınav 28 Ocak 2022 tarihine ertelenmiştir.

Başvuru:

28 Ocak 2022 tarihli Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) sınavına katılabilmek için eğitim başvurusunda bulunacak adayların en geç 17 Ocak 2022 günü mesai bitimine kadar başvurularını kesinleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerine ilişkin detaylı bilgi almak için  http://tcesis.org/basvuru-surecinde-izlenecek-yol/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ücretlendirme :

Eğitime başlamak isteyen adayların eğitim ücretlerinin son başvuru tarihinde mesai saati bitimine kadar hesaba geçmiş olması gerekmektedir. Eğitim ücretini ilan edilen süre içerisinde ödemeyen adayların eğitimleri açılmayacaktır. Ödeme hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Ödeme ile ilgili problem oluşmaması için bankaların EFT/Havale saatlerinin göz önünde bulundurulması adayların yararına olacaktır.

Eğitim:

Başvurusunu zamanında tamamlayan ve başvurusu uygun bulunan adayların eğitimleri 19 Ocak 2022 tarihinde açılacaktır.

Eğitim başlamadan eğitim portalına giriş yapılamamaktadır.

Eğitim, eğitim portalı üzerindeki ders materyali üzerinden uzaktan gerçekleştirilmektedir. Eğitim içeriği, eğitim bitiş tarihine kadar istenen gün ve saatte izlenebilir.

Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimi, Mevzuat ve Tıbbi Etik Derslerini içermektedir. Otomatik olarak bütün dersler açılmasına rağmen yalnızca Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimini alacak adayların Mevzuat ve Tıbbi Etik Derslerini almaları yeterlidir.

Eğitimi açılan kursiyerlerin sınavlarının açılabilmesi için asgari eğitim devam şartını sağlamaları gerekmektedir. Sınava giriş öncesi devam kontrolünde dikkate alınacak son tarih 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 23:59’dur.

Eğitim başvurusu kabul edildiği halde ilgili sınav döneminde açılmış eğitime katılmayan adayların başvuruları iptal edilecektir. İptal durumda ücret iadesi yapılmayacaktır.

Sınav:

25 Ocak 2022 sınavında başarısız olan veya herhangi bir nedenle sınava katılmayan adaylara bir sonraki sınav için geçerli olmak üzere sınava giriş hakkı verilecektir. Bir sonraki sınava da katılmayan veya sınavdan başarısız olan adayların başvuruları iptal edilecektir. Başvurusu iptal edilen adaylara ücret iadesi yapılmayacaktır.

İlan edilen eğitim döneminde eğitim veya sınava katılmayacak adayların, herhangi bir hak kaybı yaşamamak adına, son başvuru tarihine kadar [email protected] adresine mail göndermek suretiyle başvurularını geri çekmeleri önemle duyurulur. Aksi halde Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği‘nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuz ‘un 8.madde 8.paragrafı gereği başvuru iptal edilecek ve eğitim ücretinin iadesi yapılmayacaktır.

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği’nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuz için tıklayınız