16 Kasım 2021 Tarihli TCESİS Sınavı Hakkında Duyuru

16 Kasım 2021 tarihli Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) sınavına katılabilmek için eğitim başvurusunda bulunacak adayların başvurularını en geç 7 Kasım 2021 günü tamamlamış olmaları ve online başvuruya ek olarak eğitim alanlarına uygun eğitim ücretini ödemiş olmaları gerekmektedir.

Başvurusunu zamanında tamamlayan ve başvurusu uygun bulunan adayların eğitimleri 8 Kasım 2021 günü açılacaktır.

Başvuru işlemlerine ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğitimi açılan kursiyerlerin sınavlarının açılabilmesi için asgari eğitim devam şartını sağlamaları gerekmektedir. Sınava giriş öncesi devam kontrolünde dikkate alınacak son tarih 14 Kasım 2021 Pazar günü saat 23:59’dur.

  • Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimi, Mevzuat ve Tıbbi Etik Derslerini içermektedir. Otomatik olarak bütün dersler açılmasına rağmen yalnızca Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimini alacak adayların Mevzuat ve Tıbbi Etik Derslerini almaları yeterlidir.
  • Devam şartını 16 Kasım 2021 tarihli sınav için karşılayamayarak sınav hakkı elde edememiş adayların sınav haklarından bir eksilme olmayacak; devam şartını gerçekleştirecekleri dönem sınavına katılabileceklerdir. Ancak 15 Aralık 2021 tarihine kadar eğitim ve/veya sınav haklarını kullanmayan adayların başvuruları 16 Aralık 2021 tarihinden itibaren iptal edilecektir. Başvuruları iptal edilenlerin 16 Aralık 2021 tarihinden itibaren Yeterlilik Belgesi almak için eğitim ve sınavlara katılmak istemeleri halinde aday işlemleri panelinden (https://tcesis.sakarya.edu.tr/)  başvurularını yenilemeleri ve güncel eğitim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.
  • Eğitim ve sınav ücreti ödeyecek adayların, ödemenin son başvuru tarihinde mesai saati bitimine kadar hesaba geçmiş olması için bankaların EFT/Havale saatlerini göz önünde bulundurarak ödeme gerçekleştirmeleri yararlarına olacak ve eğitim ücretini ilan edilen süre içerisinde ödemeyen adayların eğitimleri açılmayacaktır.