TIBBİ CİHAZ SATIŞ MERKEZİ YETKİ BELGESİ BAŞVURU HİZMETLERİMİZ

TIBBİ CİHAZ SATIŞ MERKEZİ YETKİ BELGESİ BAŞVURU HİZMETLERİMİZ

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 Mayıs ayında yürürlüğe giren Tıbbi Cihaz Satış, Tanıtım ve Reklam Yönetmeliği ile ilgili tıbbi cihaz üretici/ithalatçı/bayilerinin, Tıbbi Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi almaları zorunlu hale getirilmiştir.

Tıbbi Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi almamış firmaların Ürün Takip Sistemi (ÜTS) firma kayıt işlemleri gerçekleştirilememektedir.

Tıbbi Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi Başvuru Süreci üç aşamada tamamlanmaktadır:

  1. Tıbbi Cihaz Eğitim Sistemi (TCESİS) Eğitim ve Sınav Başvuru Aşaması: Tüm tıbbi cihaz firmalarında en az bir sorumlu müdür, bir satış tanıtım elemanı/klinik destek elemanı olmak üzere en az iki kişinin eğitime katılarak sınavdan başarılı olması gerekmektedir. Sınav başarı notu 70 ve üzeridir. Sınav dökümanlarına ulaşmak için tıklayınız.
  2. Tıbbi Cihaz Yeterlilik Belgesi Başvuru Aşaması: Sınavdan başarılı olan personeller için yeterlilik belgesi başvurusu yapılmaktadır.
  3. Tıbbi Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi Başvuru Aşaması: Her firma bulunduğu ildeki İl Sağlık Müdürlüğüne gerekli evraklar ile başvuru yapar.

En kısa sürede ve en doğru şekilde Tıbbi Cihaz Satış Merkezi Yetki Belgesi Sürecini tamamlamak için UBBMED Medikal Danışmanlık’a ulaşabilirsiniz.